اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

اللهم عجل لولیک الفرج

shalamche - شلمچه
X
تبلیغات
رایتل

shalamche - شلمچه
امام و شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

     

اعتراف بیگانگان به عظمت امام خمینی (ره)

ایت الله روح الله خمینی رهبر ۷۹ ساله ایران را نمی شود با زیر فشار گذاستن تضعیف کرد و نمیشود او را به تغییر و تبدیل وظیفه ای که به نظر او از جانب خداوند به وی محول شده است وادار کرد.

*فاینشنال تایمز چاپ لندن


ایت الله خمینی غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد تصمیمات او ان چنان رعد اسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاست مداران و نظریه پردازان سیاسی می گرفت.

هیچ کس نمیتوانست تصمیمات او را از پیش حدس بزند او با معیارهای دیگری غیر از معیارهای شناخته شده در دنیای سخن می گفت و عمل می کرد.گویی از جای دیگر الهام می گرفت دشمنی ایه الله خمینی با غرب بر گرفته از تعالیم الهی او بود او در دشمنی خود نیز خلوص نیت داشت.

*هنری کسینجر مشاور رئیس جمهوری امریکا


از نظر من که یک غربی و فرد غیر مسلمان هستم این معجزه است که یک انقلاب مکتبی و الهی بتواند در حهان امروز این طور تحقیق پیدا کرده و در جهت استقرار عدالت به پیش برود این انقلاب بدون شک از جانب خداوند حمایت می شود.... .

*رابرت کالستون دانشمند کانادایی


با وقوع انقلاب اسلامی ایران برای اولین بار یک کشور مسلمان به طور موفقیت امیزی قدرت های بزرگ غربی را به مبارزه طلبید انان را تحقیر کرد و به منافع مادیشان خسارت وارد کرد.

*روزنامه تایمز لندن


از نظر سمبلیک انقلاب ایران نخستین پیروزی مسلمین بر غرب از قرن ۱۶ به این طرف محسوب می شود نکته این جاست که اسلام عامل هدایت کننده ی این انقلاب بوده و هیچ یک از ایسم های غربی ، ناسیونالیسم ، کاپیتالیسم ، کمونیسم و سوسیالیسم در ان نقشی نداشتند.

*دکتر میشل جانسون متخصص روابط بین المللی


اوج گیری خیزش مذهبی و انقلاب به دنبال بر کناری شاه توسط امام خمینی در ایران جریان یافت و سراسر جهان را در نوردید و در پاییز سال ۱۳۵۷ دنیای غرب به دلیل انقلاب ایران بار دیگر اسلام را کشف کرد... .

ما غربی ها خیلی زود فهمیدیم که الله اکبر در عربی به معنای خدا بزرگ است می باشد.

*روزنامه تایمز لندن


نقش ایت الله خمینی در انقلاب عظیمی که در ایران رخ داد بی اندازه مرکزی و مهم بود و تردیدی نیست که ایت الله سنگ بنای اصلی این انقلاب بوده است.

*انگلیس گاردین


جهانیان هم چنان تحت تاثیر انقلاب معنوی او قرار دارند.

او فراتر از زمان می اندیشید و در بُعد مکان نمی گنجید.

*میخاییل گور با چف


تردید نمی باشد که ایشان یکی از مردان بزرگ تاریخ در این قرن بود کمتر کسی را امروز می توان یافت که جاذبه و نفوذی همانند ان چه که نه تنها در ایران بلکه در جهان داشت برخوردار باشد و توجه قدرت های بزرگ را تا این حد به خود معطوف دارد.

*هنری پراکت کاردار سیاسی و نظامی سفارت امریکا در ایران


انقلاب اسلامی عظیم ترین انقلاب تاریخ است و همه می دانیم این کار عظیم در پرتو عظمت شخصیت امام خمینی (ره) پا گرفت و دست های پر قدرت و فرمانده او بود که این امواج عظیم انسانی را به شور و هیجان و خروش وا می داشت.

*فرید هالیدی استاد روابط بین الملل دانشگاه لندن

 

[ جمعه 16 دی‌ماه سال 1384 ] [ 22:37 ] [ s.j ]
آخرین مطالب
لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 316827