اللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

اللهم عجل لولیک الفرج

shalamche - شلمچه

shalamche - شلمچه
امام و شهدا را یاد کنیم با ذکر یک صلوات

 

و وصیت‌ من‌ به‌ وزرای‌ خارجه‌ در این‌ زمان‌ و زمانهای‌ بعد آن‌ است‌ که‌ مسئولیت‌ شما بسیار زیاد است‌، چه‌ در اصلاح‌ و تحول‌ وزارتخانه‌ و سفارتخانه‌ها؛ و چه‌ در سیاست‌ خارجی حفظ‌ استقلال‌ و منافع‌ کشور و روابط‌ حسنه‌ با دولتهایی‌ که‌ قصد دخالت‌ در امور کشور ما را ندارند. و از هر امری‌ که‌ شائبة‌ وابستگی‌ با همة‌ ابعادی‌ که‌ دارد به‌ طور قاطع‌ احتراز نمایید. و باید بدانید که‌ وابستگی‌ در بعض‌ امور هر چند ممکن‌ است‌ ظاهر فریبنده‌ای‌ داشته‌ باشد یا منفعت‌ و فایده‌ای‌ در حال‌ داشته‌ باشد، لکن‌ در نتیجه‌، ریشة‌ کشور را به‌ تباهی‌ خواهد کشید. و کوشش‌ داشته‌ باشید در بهتر کردن‌ روابط‌ با کشورهای‌ اسلامی‌ و در بیدار کردن‌ دولتمردان‌ و دعوت‌ به‌ وحدت‌ و اتحاد کنید که‌ خداوند با شماست‌.

و وصیت‌ من‌ به‌ ملتهای‌ کشورهای‌ اسلامی‌ است‌ که‌ انتظار نداشته‌ باشید که‌ از خارج‌ کسی‌ به‌ شما در رسیدن‌ به‌ هدف‌ که‌ آن‌ اسلام‌ و پیاده‌ کردن‌ احکام‌ اسلام‌ است‌ کمک‌ کند؛ خود باید به‌ این‌ امر حیاتی‌ که‌ آزادی‌ و استقلال‌ را تحقق‌ می‌بخشد قیام‌ کنید. و علمای‌ اعلام‌ و خطبای‌ محترم‌ کشورهای‌ اسلامی‌ دولتها را دعوت‌ کنند که‌ از وابستگی‌ به‌ قدرتهای‌ بزرگ‌ خارجی‌ خود را رها کنند و با ملت‌ خود تفاهم‌ کنند؛ در این‌ صورت‌ پیروزی‌ را در آغوش‌ خواهند کشید. و نیز ملتها را دعوت‌ به‌ وحدت‌ کنند؛ و از نژادپرستی‌ که‌ مخالف‌ دستور اسلام‌ است‌ بپرهیزند؛ و با برادران‌ ایمانی‌ خود در هر کشوری‌ و با هر نژادی‌ که‌ هستند دست‌ برادری‌ دهند که‌ اسلام‌ بزرگ‌ آنان‌ را برادر خوانده‌. و اگر این‌ برادری‌ ایمانی‌ با همت‌ دولتها و ملتها و با تأیید خداوند متعال‌ روزی‌ تحقق‌ یابد، خواهید دید که‌ بزرگترین‌ قدرت‌ جهان‌ را مسلمین‌ تشکیل‌ می‌دهند. به‌ امید روزی‌ که‌ با خواست‌ پروردگار عالم‌ این‌ برادری‌ و برابری‌ حاصل‌ شود.

و وصیت‌ اینجانب‌ به‌ وزارت‌ ارشاد در همة‌ اعصار خصوصاً عصر حاضر که‌ ویژگی‌ خاصی‌ دارد، آن‌ است‌ که‌ برای‌ تبلیغ‌ حق‌ مقابل‌ باطل‌ و ارائة‌ چهرة‌ حقیقی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ کوشش‌ کنند. ما اکنون‌، در این‌ زمان‌ که‌ دست‌ ابرقدرتها را از کشور خود کوتاه‌ کردیم‌، مورد تهاجم‌ تبلیغاتی‌ تمام‌ رسانه‌های‌ گروهی‌ وابسته‌ به‌ قدرتهای‌ بزرگ‌ هستیم‌. چه‌ دروغها و تهمتها که‌ گویندگان‌ و نویسندگان‌ وابسته‌ به‌ ابرقدرتها به‌ این‌ جمهوری‌ اسلامی‌ نوپا نزده‌ و نمی‌زنند.

مع‌الاسف‌ اکثر دولتهای‌ منطقة‌ اسلامی‌ که‌ به‌ حکم‌ اسلام‌ باید دست‌ اخوت‌ به‌ ما دهند، به‌ عداوت‌ با ما و اسلام‌ برخاسته‌اند و همه‌ در خدمت‌ جهانخواران‌ از هر طرف‌ به‌ ما هجوم‌ آورده‌اند. و قدرت‌ تبلیغاتی‌ ما بسیار ضعیف‌ و ناتوان‌ است‌ و می‌دانید که‌ امروز جهان‌ روی‌ تبلیغات‌ می‌چرخد. و با کمال‌ تأسف‌، نویسندگان‌ به‌ اصطلاح‌ روشنفکر که‌ به‌ سوی‌ یکی‌ از دو قطب‌ گرایش‌ دارند، به‌ جای‌ آنکه‌ در فکر استقلال‌ و آزادی‌ کشور و ملت‌ خود باشند، خودخواهیها و فرصت‌طلبیها و انحصارجوییها به‌ آنان‌ مجال‌ نمی‌دهد که‌ لحظه‌ای‌ تفکر نمایند و مصالح‌ کشور و ملت‌ خود را در نظر بگیرند، و مقایسة‌ بین‌ آزادی‌ و استقلال‌ را در این‌ جمهوری‌ با رژیم‌ ستمگر سابق‌ نمایند و زندگی‌ شرافتمندانة‌ ارزنده‌ را توأم‌ با بعض‌ آنچه‌ را که‌ از دست‌ داده‌اند، که‌ رفاه‌ و عیشزدگی‌ است‌، با آنچه‌ از رژیم‌ ستمشاهی‌ دریافت‌ می‌کردند توأم‌ با وابستگی‌ و نوکرمآبی‌ و ثناجویی‌ و مداحی‌ از جرثومه‌های‌ فساد و معادن‌ ظلم‌ و فحشا بسنجند؛ و از تهمتها و نارواها به‌ این‌ جمهوری‌ تازه‌ تولد یافته‌ دست‌ بکشند و با ملت‌ و دولت‌ در صف‌ واحد بر ضد طاغوتیان‌ و ستم‌پیشگان‌ زبانها و قلمها را به‌ کار بگیرند.

و مسئلة‌ تبلیغ‌ تنها به‌ عهدة‌ وزارت‌ ارشاد نیست‌ بلکه‌ وظیفة‌ همة‌ دانشمندان‌ و گویندگان‌ و نویسندگان‌ و هنرمندان‌ است‌. باید وزارت‌ خارجه‌ کوشش‌ کند تا سفارتخانه‌ها نشریات‌ تبلیغی‌ داشته‌ باشند و چهرة‌ نورانی‌ اسلام‌ را برای‌ جهانیان‌ روشن‌ نمایند؛ که‌ اگر این‌ چهره‌ با آن‌ جمال‌ جمیل‌ که‌ قرآن‌ و سنت‌ در همة‌ ابعاد به‌ آن‌ دعوت‌ کرده‌ از زیر نقاب‌ مخالفان‌ اسلام‌ و کج‌فهمیهای‌ دوستان‌ خودنمایی‌ نماید، اسلامْ جهانگیر خواهد شد و پرچم‌ پرافتخار آن‌ در همه‌ جا به‌ اهتزاز خواهد آمد. چه‌ مصیبت‌ بار و غم‌انگیز است‌ که‌ مسلمانان‌ متاعی‌ دارند که‌ از صدر عالم‌ تا نهایت‌ آن‌ نظیر ندارد، نتوانسته‌اند این‌ گوهر گرانبها را که‌ هر انسانی‌ به‌ فطرت‌ آزاد خود طالب‌ آن‌ است‌ عرضه‌ کنند؛ بلکه‌ خود نیز از آن‌ غافل‌ و به‌ آن‌ جاهلند و گاهی‌ از آن‌ فراری‌اند!

ک‌ از امور بسیار با اهمیت‌ و سرنوشت‌ساز مسئلة‌ مراکز تعلیم‌ و تربیت‌ از کودکستانها تا دانشگاهها است‌ که‌ به‌ واسطة‌ اهمیت‌ فوق‌العاده‌اش‌ تکرار نموده‌ و با اشاره‌ می‌گذرم‌. باید ملت‌ غارت‌ شده‌ بدانند که‌ در نیم‌ قرن‌ اخیر آنچه‌ به‌ ایران‌ و اسلام‌ ضربة‌ مهلک‌ زده‌ است‌ قسمت‌ عمده‌اش‌ از دانشگاهها بوده‌ است‌. اگر دانشگاهها و مراکز تعلیم‌ و تربیتِ دیگر با برنامه‌های‌ اسلامی‌ و ملی‌ در راه‌ منافع‌ کشور به‌ تعلیم‌ و تهذیب‌ و تربیت‌ کودکان‌ و نوجوانان‌ و جوانان‌ جریان‌ داشتند، هرگز میهن‌ ما در حلقوم‌ انگلستان‌ و پس‌ از آن‌ امریکا و شوروی‌ فرو نمی‌رفت‌ و هرگز قراردادهای‌ خانه‌ خراب‌کن‌ بر ملت‌ محروم‌ غارتزده‌ تحمیل‌ نمی‌شد و هرگز پای‌ مستشاران‌ خارجی‌ به‌ ایران‌ باز نمی‌شد و هرگز ذخائر ایران‌ و طلای‌ سیاه‌ این‌ ملت‌ رنجدیده‌ در جیب‌ قدرتهای‌ شیطانی‌ ریخته‌ نمی‌شد و هرگز دودمان‌ پهلوی‌ و وابسته‌های‌ به‌ آن‌ اموال‌ ملت‌ را نمی‌توانستند به‌ غارت‌ ببرند و در خارج‌ و داخل‌ پارکها و ویلاها بر روی‌ اجساد مظلومان‌ بنا کنند و بانکهای‌ خارج‌ را از دسترنج‌ این‌ مظلومان‌ پر کنند و صرف‌ عیاشی‌ و هرزگی‌ خود و بستگان‌ خود نمایند. اگر مجلس‌ و دولت‌ و قوة‌ قضاییه‌ و سایر ارگانها از دانشگاههای‌ اسلامی‌ و ملی‌ سرچشمه‌ می‌گرفت‌ ملت‌ ما امروز گرفتار مشکلات‌ خانه‌برانداز نبود. و اگر شخصیتهای‌ پاکدامن‌ با گرایش‌ اسلامی‌ و ملی‌ به‌ معنای‌ صحیحش‌، نه‌ آنچه‌ امروز در مقابل‌ اسلام‌ عرض‌ اندام‌ می‌کند، از دانشگاهها به‌ مراکز قوای‌ سه‌گانه‌ راه‌ می‌یافت‌، امروز ما غیر امروز، و میهن‌ ما غیر این‌ میهن‌، و محرومان‌ ما از قید محرومیت‌ رها، و بساط‌ ظلم‌ و ستمشاهی‌ و مراکز فحشا و اعتیاد و عشرتکده‌ها که‌ هر یک‌ برای‌ تباه‌ نمودن‌ نسل‌ جوان‌ فعال‌ ارزنده‌ کافی‌ بود، در هم‌ پیچیده‌ و این‌ ارث‌ کشور بر باد ده‌ و انسان‌ برانداز به‌ ملت‌ نرسیده‌ بود. و دانشگاهها اگر اسلامی‌ ـ انسانی‌ ـ ملی‌ بود، می‌توانست‌ صدها و هزارها مدرس‌ به‌ جامعه‌ تحویل‌ دهد؛ لکن‌ چه‌ غم‌انگیز و اسفبار است‌ که‌ دانشگاهها و دبیرستانها به‌ دست‌ کسانی‌ اداره‌ می‌شد و عزیزان‌ ما به‌ دست‌ کسانی‌ تعلیم‌ و تربیت‌ می‌دیدند که‌ جز اقلیت‌ مظلوم‌ محرومی‌ همه‌ از غربزدگان‌ و شرقزدگان‌ با برنامه‌ و نقشة‌ دیکته‌ شده‌ در دانشگاهها کرسی‌ داشتند؛ و ناچار جوانان‌ عزیز و مظلوم‌ ما در دامن‌ این‌ گرگان‌ وابسته‌ به‌ ابرقدرتها بزرگ‌ شده‌ و به‌ کرسیهای‌ قانونگذاری‌ و حکومت‌ و قضاوت‌ تکیه‌ می‌کردند، و بر وفق‌ دستور آنان‌، یعنی‌ رژیم‌ ستمگر پهلوی‌ عمل‌ می‌کردند.

اکنون‌ بحمدالله تعالی‌ دانشگاه‌ از چنگال‌ جنایتکاران‌ خارج‌ شده‌. و بر ملت‌ و دولت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ است‌ در همة‌ اعصار، که‌ نگذارند عناصر فاسد دارای‌ مکتبهای‌ انحرافی‌ یا گرایش‌ به‌ غرب‌ و شرق‌ در دانشسراها و دانشگاهها و سایر مراکز تعلیم‌ و تربیت‌ نفوذ کنند و از قدم‌ اول‌ جلوگیری‌ نمایند تا مشکلی‌ پیش‌ نیاید و اختیار از دست‌ نرود.

و وصیت‌ اینجانب‌ به‌ جوانان‌ عزیز دانشسراها و دبیرستانها و دانشگاهها آن‌ است‌ که‌ خودشان‌ شجاعانه‌ در مقابل‌ انحرافات‌ قیام‌ نمایند تا استقلال‌ و آزادی‌ خود و کشور و ملت‌ خودشان‌ مصون‌ باشد.

ل‌ قوای‌ مسلح‌، از ارتش‌ و سپاه‌ و ژاندارمری‌ و شهربانی‌ تا کمیته‌ها و بسیج‌ و عشایر ویژگی‌ خاص‌ دارند. اینان‌ که‌ بازوان‌ قوی‌ و قدرتمند جمهوری‌ اسلامی‌ می‌باشند و نگهبان‌ سرحدات‌ و راهها و شهرها و روستاها و بالاخره‌ نگهداران‌ امنیت‌ و آرامش‌بخشان‌ به‌ ملت‌ می‌باشند، می‌بایست‌ مورد توجه‌ خاص‌ ملت‌ و دولت‌ و مجلس‌ باشند. و لازم‌ است‌ توجه‌ داشته‌ باشند که‌ در دنیا آنچه‌ که‌ مورد بهره‌برداری‌ برای‌ قدرتهای‌ بزرگ‌ و سیاستهای‌ مخرب‌، بیشتر از هر چیز و هر گروهی‌ است‌، قوای‌ مسلح‌ است‌. قوای‌ مسلح‌ است‌ که‌ با بازیهای‌ سیاسی‌، کودتاها و تغییر حکومتها و رژیمها به‌ دست‌ آنان‌ واقع‌ می‌شود؛ و سودجویان‌ دغل‌ بعض‌ سران‌ آنان‌ را می‌خرند و با دست‌ آنان‌ و توطئه‌های‌ فرماندهان‌ بازی‌ خوردة‌ کشورها را به‌ دست‌ می‌گیرند، و ملتهای‌ مظلوم‌ را تحت‌ سلطه‌ قرار داده‌ و استقلال‌ و آزادی‌ را از کشورها سلب‌ می‌کنند. و اگر فرماندهان‌ پاکدامن‌ متصدی‌ امر باشند، هرگز برای‌ دشمنان‌ کشورها امکان‌ کودتا یا اشغال‌ یک‌ کشور پیش‌ نمی‌آید و یا اگر احیاناً پیش‌ آید، به‌ دست‌ فرماندهان‌ متعهد شکسته‌ و ناکام‌ خواهد ماند. و در ایران‌ نیز که‌ این‌ معجزة‌ عصر به‌ دست‌ ملت‌ انجام‌ گرفت‌، قوای‌ مسلح‌ متعهد و فرماندهان‌ پاک‌ و میهن‌دوست‌ سهم‌ بسزایی‌ داشتند.

و امروز که‌ جنگ‌ لعنتی‌ و تحمیلی‌ صدام‌ تکریتی‌ به‌ امر و کمک‌ امریکا و سایر قدرتها پس‌ از نزدیک‌ به‌ دو سال‌ با شکست‌ سیاسی‌ و نظامی‌ ارتش‌ متجاوز بعث‌ و پشتیبانان‌ قدرتمند و وابستگان‌ به‌ آنان‌ روبه‌رو است‌، باز قوای‌ مسلح‌ نظامی‌ و انتظامی‌ و سپاهی‌ و مردمی‌ با پشتیبانی‌ بیدریغ‌ ملت‌ در جبهه‌ها و پشت‌ جبهه‌ها این‌ افتخار بزرگ‌ را آفریدند و ایران‌ را سرافراز نمودند؛ و نیز شرارتها و توطئه‌های‌ داخلی‌ را که‌ به‌ دست‌ عروسکهای‌ وابسته‌ به‌ غرب‌ و شرق‌ برای‌ براندازی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ بسیج‌ شده‌ بودند با دست‌ توانای‌ جوانان‌ کمیته‌ها و پاسداران‌ بسیج‌ و شهربانی‌ و با کمک‌ ملت‌ غیرتمند درهم‌ شکسته‌ شد. و همین‌ جوانان‌ فداکار عزیزند که‌ شبها بیدارند تا خانواده‌ها با آرامش‌ استراحت‌ کنند. خدایشان‌ یار و مددکار باد.

پس‌ وصیت‌ برادرانة‌ من‌ در این‌ قدمهای‌ آخرین‌ عمر بر قوای‌ مسلح‌ به‌ طور عموم‌، آن‌ است‌ که‌ ای‌ عزیزان‌ که‌ به‌ اسلام‌ عشق‌ می‌ورزید و با عشق‌ لقا ء الله به‌ فداکاری‌ در جبهه‌ها و در سطح‌ کشور به‌ کار ارزشمند خود ادامه‌ می‌دهید، بیدار باشید و هوشیار که‌ بازیگران‌ سیاسی‌ و سیاستمداران‌ حرفه‌ای‌ غرب‌ و شرقزده‌ و دستهای‌ مرموز جنایتکاران‌ پشت‌پرده‌ لبة‌ تیز سلاح‌ خیانت‌ و جنایتکارشان‌ از هر سو و بیشتر از هر گروه‌ متوجه‌ به‌ شما عزیزان‌ است‌؛ و می‌خواهند از شما عزیزان‌ که‌ با جانفشانی‌ خود انقلاب‌ را پیروز نمودید و اسلام‌ را زنده‌ کردید بهره‌گیری‌ کرده‌ و جمهوری‌ اسلامی‌ را براندازند؛ و شما را با اسم‌ اسلام‌ و خدمت‌ به‌ میهن‌ و ملت‌ از اسلام‌ و ملت‌ جدا کرده‌ به‌ دامن‌ یکی‌ از دو قطب‌ جهانخوار بیندازند؛ و بر زحمات‌ و فداکاریهای‌ شما با حیله‌های‌ سیاسی‌ و ظاهرهای‌ به‌ صورت‌ اسلامی‌ و ملی‌ خط‌ بطلان‌ بکشند.

وصیت‌ اکید من‌ به‌ قوای‌ مسلح‌ آن‌ است‌ که‌ همان‌ طور که‌ از مقررات‌ نظام‌، عدم‌ دخول‌ نظامی‌ در احزاب‌ و گروهها و جبهه‌ها است‌ به‌ آن‌ عمل‌ نمایند؛ و قوای‌ مسلح‌ مطلقاً، چه‌ نظامی‌ و انتظامی‌ و پاسدار و بسیج‌ و غیر اینها، در هیچ‌ حزب‌ و گروهی‌ وارد نشده‌ و خود را از بازیهای‌ سیاسی‌ دور نگه‌ دارند. در این‌ صورت‌ می‌توانند قدرت‌ نظامی‌ خود را حفظ‌ و از اختلافات‌ درون‌ گروهی‌ مصون‌ باشند. و بر فرماندهان‌ لازم‌ است‌ که‌ افراد تحت‌ فرمان‌ خود را از ورود در احزاب‌ منع‌ نمایند. و چون‌ انقلاب‌ از همة‌ ملت‌ و حفظ‌ آن‌ بر همگان‌ است‌، دولت‌ و ملت‌ و شورای‌ دفاع‌ و مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ وظیفة‌ شرعی‌ و میهنی‌ آنان‌ است‌ که‌ اگر قوای‌ مسلح‌، چه‌ فرماندهان‌ و طبقات‌ بالا و چه‌ طبقات‌ بعد، برخلاف‌ مصالح‌ اسلام‌ و کشور بخواهند عملی‌ انجام‌ دهند یا در احزاب‌ وارد شوند که‌ ـ بی‌اشکال‌ به‌ تباهی‌ کشیده‌ می‌شوند ـ و یا در بازیهای‌ سیاسی‌ وارد شوند، از قدم‌ اول‌ با آن‌ مخالفت‌ کنند. و بر رهبر و شورای‌ رهبری‌ است‌ که‌ با قاطعیت‌ از این‌ امر جلوگیری‌ نماید تا کشور از آسیب‌ در امان‌ باشد.

و من‌ به‌ همة‌ نیروهای‌ مسلح‌ در این‌ پایان‌ زندگی‌ خاکی‌، وصیت‌ مشفقانه‌ می‌کنم‌ که‌ از اسلام‌ که‌ یگانه‌ مکتب‌ استقلال‌ و آزادیخواهی‌ است‌ و خداوند متعال‌ همه‌ را با نور هدایت‌ آن‌ به‌ مقام‌ والای‌ انسانی‌ دعوت‌ می‌کند، چنانچه‌ امروز وفادارید در وفاداری‌ استقامت‌ کنید که‌ شما را و کشور و ملت‌ شما را از ننگ‌ وابستگیها و پیوستگیها به‌ قدرتهایی‌ که‌ همة‌ شما را جز برای‌ بردگی‌ خویش‌ نمی‌خواهند و کشور و ملت‌ عزیزتان‌ را عقب‌ مانده‌ و بازار مصرف‌ و زیر بار ننگین‌ ستم‌پذیری‌ نگه‌ می‌دارند نجات‌ می‌دهد. و زندگی‌ انسانی‌ شرافتمندانه‌ را ولو با مشکلات‌ بر زندگانی‌ ننگین‌ بردگی‌ اجانب‌ ولو با رفاه‌ حیوانی‌ ترجیح‌ دهید؛ و بدانید مادام‌ که‌ در احتیاجات‌ صنایع‌ پیشرفته‌، دست‌ خود را پیش‌ دیگران‌ دراز کنید و به‌ دریوزگی‌ عمر را بگذرانید قدرت‌ ابتکار و پیشرفت‌ در اختراعات‌ در شما شکوفا نخواهد شد. و به‌ خوبی‌ و عینیت‌ دیدید که‌ در این‌ مدت‌ کوتاه‌ پس‌ از تحریم‌ اقتصادی‌ همانها که‌ از ساختن‌ هرچیز خود را عاجز می‌دیدند و از راه‌ انداختن‌ کارخانه‌ها آنان‌ را مأیوس‌ می‌نمودند، افکار خود را به‌ کار بستند و بسیاری‌ از احتیاجات‌ ارتش‌ و کارخانه‌ها را خود رفع‌ نمودند. و این‌ جنگ‌ و تحریم‌ اقتصادی‌ و اخراج‌ کارشناسان‌ خارجی‌، تحفه‌ای‌ الهی‌ بود که‌ ما از آن‌ غافل‌ بودیم‌. اکنون‌ اگر دولت‌ و ارتش‌ کالاهای‌ جهانخواران‌ را خود تحریم‌ کنند و به‌ کوشش‌ و سعی‌ در راه‌ ابتکار بیفزایند، امید است‌ که‌ کشور خودکفا شود و از دریوزگی‌ از دشمن‌ نجات‌ یابد.

و هم‌ در اینجا باید بیفزایم‌ که‌ احتیاج‌ ما پس‌ از اینهمه‌ عقب‌ماندگی‌ مصنوعی‌ به‌ صنعتهای‌ بزرگ‌ کشورهای‌ خارجی‌ حقیقتی‌ است‌ انکارناپذیر. و این‌ به‌ آن‌ معنی‌ نیست‌ که‌ ما باید در علوم‌ پیشرفته‌ به‌ یکی‌ از دو قطب‌ وابسته‌ شویم‌. دولت‌ و ارتش‌ باید کوشش‌ کنند که‌ دانشجویان‌ متعهد را در کشورهایی‌ که‌ صنایع‌ بزرگ‌ پیشرفته‌ را دارند و استعمار و استثمارگر نیستند بفرستند؛ و از فرستادن‌ به‌ امریکا و شوروی‌ و کشورهای‌ دیگر که‌ در مسیر این‌ دو قطب‌ هستند احتراز کنند، مگر ان‌شا ء الله روزی‌ برسد که‌ این‌ دو قدرت‌ به‌ اشتباه‌ خود پی‌برند و در مسیر انسانیت‌ و انساندوستی‌ و احترام‌ به‌ حقوق‌ دیگران‌ واقع‌ شوند؛ یا ان‌شا ء الله مستضعفان‌ جهان‌ و ملتهای‌ بیدار و مسلمانان‌ متعهد، آنان‌ را به‌ جای‌ خود نشانند. به‌ امید چنین‌ روزی‌.

 

صفحه قبل                                                                                                        صفحه بعد

[ چهارشنبه 5 بهمن‌ماه سال 1384 ] [ 14:19 ] [ s.j ]
درباره وبلاگ

ادرس سایت اصلی دلتابان WWW.DTVP.IR تعمیر ، سرویس و پشتیبانی آیفون تصویری کماکس مشترکان محصولات آیفون تصویری در هنگام بروز خرابی اطلاعی ندارند که با کجا تماس بگیرند. برخی با شرکت نصب کننده و برخی با افرادغیر فنی و نا آشنا به تعمیرات ایفون تصویری تماس میگیرند که این امر باعث اتلاف وقت و هزینه و یا استفاده از قطعات غیر مرغوب و در نهایت عدم حل مشکل اصلی میشود. لذا خواهشمندیم در صورت مشاهده هرگونه ایراد در گوشی ، سیم کشی و پنل سیستم آیفون تصویری یا نصب غلط آن و یا حتی سیم های داخلی در ارتباط با این موضوع میتوانید با شرکت تماس گرفته و پرسنل ما با امکانات و تجهیزات کامل در سرتاسر تهران بزرگ، در محل؛ منزل یا محل کار شما بدون انتقال لوازم و تجهیزات به خارج از آن مکان و در رویت شما خدمات را با کمترین هزینه و وقت ارائه خواهند داد. نمایندگی تعمیرات شرکت های کماکس comax،کوماکس commax،کامکث کامکس camax،کنوی kenwei،سوزوکی suzuki،تابا taba،سیماران simaran،کالیوز calluse “لطفا فقط جهت تعمیرات تماس بگیرید” شماره های تماس: غرب ، شمال ، شرق ، جنوب تهران 44532305 مرکز ، شمال شرق و شمال غرب تهران 44562055
آخرین مطالب
لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 318038